Februari in een notendop

Het bestuur is druk bezig geweest met het binnenhalen van het Friese Kampioenschap 2026. Na een eerste voorstel aan de Friese Schaakbond om het Kampioenschap in juni te organiseren hebben we het groene licht gekregen om dit verder uit te werken. Het zou voor het eerst in de geschiedenis zijn dat het FK in onze regio gespeeld gaat worden. Volgende maand meer hierover, en blijf dus onze website nauwlettend volgen! Op de website staan ook de laatste uitslagen en standen van de verschillende competities. Hier even in vogelvlucht de stand van zaken:

Interne competitie

Jasper Zijlstra gaat na ronde 18 (gespeeld op 25 februari met een aardige voorsprong aan de leiding maar Tjeerd Wiersma houdt gelijke tred. Robin Baines staat stevig op de derde plaats.  In de tweede rating is het ook nog steeds Tjerk v.d. Woude die de koppositie weet vast te houden ondanks dat hij nu al een paar keer tegen sterke tegenstanders verstek heeft moeten gaan  Sebe Steenhuis speelt een sterk seizoen en is redelijk zeker van de koppositie in de derde groep. Volgend jaar een promotie naar de tweede groep?

Externe competitie

De drie teams van Bakkeveen hebben er weer een ronde op zitten in de FSB competitie, ditmaal met wisselend succes. Het eerste speelde gelijk tegen Mid- Fryslân uit Akkrum en dat voelde aan als een overwinning. Tjeerd speelde wederom beresterk en sleepte voor de zoveelste keer het beslissende puntje binnen. Het tweede team moest op hetzelfde tijdstip en plaats tegen het derde team van Mid-Fryslân maar zij verloren nipt hun wedstrijd. Het leek dus wel een beetje op vroegere tijden toen alle FSB wedstrijden met achttallen werd gespeeld (i.p.v. 4-tallen): einduitslag deze avond dus 3.5 – 4.5 voor de Akkrummers.

Het derde team moest aantreden tegen BOB uit Oenkerk maar verloren hun wedstrijd met 1-3.

Open Rapid Kampioenschap

Het O.R.K. is gevorderd tot en met ronde 12 en Johan Meirink heeft de leiding over genomen van Ben de Vries. Ben staat nu een half puntje achter maar er zijn nog 6 rondes te spelen, dus er is geen man overboord. Deze heren worden op de voet gevolgd door Klaas van der Heide. Speciale vermelding is hier op zijn plaats voor Freek Leistra uit Bakkeveen die een pracht score heeft van 7.5 punten en daarmee op een gedeelde plek 5 staat!

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *